O nas

Rodzice mają prawo wyboru takiej drogi edukacji dla swoich dzieci, która jest najbliższa ich przekonaniom i wartościom uznawanym za najważniejsze dla rozwoju ich dzieci. Rodzice mają obowiązek dokonania świadomego wyboru drogi edukacyjnej, jaką ich dzieci powinny zmierzać.

Europejska Karta Praw i Obowiązków Rodziców

Jesteśmy rodzicami podobnymi do wielu z Was. Wiemy, jak dużą odpowiedzialnością jest wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka. Sami długo szukaliśmy miejsca, do którego chcieliśmy posłać nasze dzieci. Pytaliśmy o referencje, czytaliśmy komentarze, sprawdzaliśmy opinie. Jednak placówki, które miały spełniać nasze oczekiwania szybko nas rozczarowywały.

Widząc potrzebę, w kilka rodzin postanowiliśmy na Śląsku – w Gliwicach założyć Fundację Wolno Mi, mającą na celu wsparcie dla rodzin będących w edukacji domowej, a następnie otworzyć Niepubliczną Szkołę Podstawową Wolno Mi. Taką, która będzie wspierać nasze dzieci w nauce według zasad, którym ufamy, w które wierzymy, że są dla nich najlepszym wyborem.

Fundacja Wolno Mi powstała w 2015 roku i przez cały czas swojej działalności wspiera rodziny, które zdecydowały się na edukację domową.

Misją Fundacji od samego początku jej istnienia jest upowszechnienie edukacji opartej na świadomym uczeniu się z własnej woli w społeczności równych praw i wzajemnego szacunku. Oznacza to, że wspieramy dzieci w odkrywaniu ich pasji i podążamy za ich rytmem nauki mając na uwadze podstawę programową, by mogły zdobywać wiedzę i doświadczenie w najlepszych dla nich warunkach. Towarzyszymy także rodzicom w ich rozwoju jako nauczyciela, mentora i przewodnika dla swoich dzieci.